Bemutatkozik az óvodánk

Óvodánk Fertőendréden, egy viszonylag kis létszámú településen működik. Az óvoda épülete közvetlenül az Ikva patak mellett található, nyugodt környezetben. 1971 óta ebben az épületben működik az intézmény. Óvodánkban az Alapító Okiratnak megfelelően egy vegyes életkorú csoportban folyik a nevelő-oktató munka. Óvodánk Pedagógiai Programját az Országos Alapprogramra építve a helyi sajátosságok, saját értékeink és hagyományaink figyelembe vételével dolgozta ki.
Ez alapján látjuk el a nevelési és oktatási feladatainkat. A következő szemlélet alapján végezzük a nevelő-oktató munkánkat:
• Minden egyes gyermek igényeit, testi-lelki szükségleteit figyelembe vesszük
• A csoportba történő befogadása a gyermeknek személyes, egyéniségéhez igazodó legyen
• A családdal együttesen kell segítenünk, hogy a gyermekek megtalálják helyüket az óvodában.
• A félelmet, szorongást csökkentsük, az érzelmi biztonságot teremtsük meg.
• Ha szükséges a gyermek az anya jelenlétében ismerkedjen meg az óvodával, az óvodai környezettel, társaikkal, óvó nénikkel, dajkával.
Gyermekképünket a következőképpen tudjuk összegezni:

„Tisztellek Téged, fontos vagy nekem, csakis Rád figyelek, és segítek Neked, ha szükséged van a segítségemre. Tudjál nevetni, felfedezni, csodálkozni."

Éppen ezért, mi óvodapedagógusok arra törekszünk, hogy pedagógiai munkánk során az óvodások okos szeretetben, érzelmi biztonságban, humorral teli szabad légkörben, sok szép élménnyel töltsék el az óvodás éveiket.

Feladatunk nem kicsi, de csodálatosan szép!